W dniu 14 grudnia 2016 roku w restauracji „U Przewoźnika ”odbyło się spotkanie wigilijne przyjaciół Fundacji Art-Szansa. Zaproszeni zostali seniorzy świata plastycznego naszego miasta: Helena Golda – Błahut, Eryk Pudełko z żoną, Augustyn Dyrda z żoną, Witold Kołban z żoną. W spotkaniu uczestniczyli również młodsi artyści i twórcy: Łukasz Pudełko z żoną, Regina Lipecka, Krzysztof Sykta z żoną.

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Zarząd Fundacji postanowił w ten sposób uhonorować szczególnych artystów i przyjaciół fundacji, poczęstunkiem wigilijnym. Był to czas wspomnień w ciepłej atmosferze, przy odświętnie nakrytym stole, wspomnień tego jak spędzało się święta dawniej w naszym mieście.

Pragniemy aby nasze spotkania wigilijne stały się tradycją, a także okazją do podsumowania działalności Fundacji, rozeznania potrzeb starszych artystów, którzy włożyli ogromny wysiłek w kształtowanie artystycznego wizerunku miasta Tychy.

Zarząd Fundacji pragnie raz jeszcze podziękować za wspólnie spędzony czas. Niech spełnią się wszystkie nasze życzenia wypowiedziane tego wieczoru, na kończący się rok i na nadchodzący 2017.

Wesołych Świąt życzy Zarząd Fundacji Art-Szansa.